Pejskař, státník či hrdina. Putin má v Rusku kalendář pro rok 2016

Jednou bez trika, podruhé se štěňátkem, jindy jak rybaří… Ruský prezident Vladimir Putin má vlastní kalendář pro rok 2016. Vypadá v něm jako moudrý, přátelský a milý člověk. Tedy tak, jak se ruský prezident před svým národem prezentuje, aby byl lidem co nejblíže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin při výroční tiskové konferenci | Zdroj: Reuters

U každé fotografie Vladimira Putina je v kalendáři oslavný výrok o Rusku. Třeba na jednom obrázku si Putin přičichává ke květině se zadumaným výrazem a k tomu je napsáno: „Mám rád všechny ruské ženy. Myslím si, že ruské ženy jsou nejtalentovanější a nejkrásnější.“

U dalšího měsíce, kde pózuje ruský prezident se štěnětem, je popiska: „Psi a já k sobě chováme velmi vřelé city.“

Kalendář se v Rusku prodává za 78 rublů, což je v přepočtu necelých 30 korun. Britský bulvární deník Daily Mail cituje studenta, který si kalendář koupil v Moskvě. Prodavačka mu prý tvrdila, že se zásoby kalendářů každý den vyprodávají.

Podle pozorovatelů jde o další způsob, jakým posilovat kult osobnosti. Vladimir Putin a jeho tým jsou právě v tom mistři. Ruský prezident se neustále prezentuje jako všeuměl, lidumil a hrdina. Ať už jde o jeho legendární archeologické či lovecké schopnosti nebo třeba o to, jaký je údajně idol žen.

Jedna dívčí kapela o něm před lety dokonce složila píseň. Jmenuje se Takový jako Putin. V písni dívka zpívá o tom, že už má dost svého problematického přítele a ráda by aby si našla takového muže, jako je Vladimir Putin, který je plný síly, nepije a nikdy by ji neopustil.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme