Chorvatsko 0:0 Brazílie

Při výbuchu pekárny v Paříži zemřeli tři lidé, téměř 50 lidí je zraněných

Exploze, která v sobotu ráno otřásla pekárnou v Paříži, si vyžádala životy tří lidí. Podle pařížské prefektury přišli o život dva hasiči. Další mrtvou je žena ze Španělska. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na španělské ministerstvo zahraničí. Skoro 50 lidí je zraněných. V pekárně byli v době výbuchu kvůli úniku plynu. Více než 4 desítky osob utrpěly zranění, z toho 9 lidí je vážně zraněno.

Paříž (Aktualizováno: 13:40 12. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice po výbuchu | Foto: Benoit Tessier | Zdroj: Reuters

Výbuch otřásl pekařstvím Hubert v ulici Trévise, která je v devátém pařížském obvodu nedaleko Opery. Na snímcích bylo vidět mnoho trosek a vyražená okna i v patrech nad podnikem a rovněž v okolních domech. Podle francouzských médií v sobotu nemělo být pekařství otevřené.

Parizsti hasici prisli o dva kolegy. V nemocnici podlehli svym zranenim. Treti zraneny hasic zustava ve vaznem stavu. V pekarne byli v dobe vybuchu kvuli uniku plynu.

14:08 – 12. 01. 2019

Svědek z domu naproti řekl, že ráno viděl do pekařství vstupovat hasiče, ale nevěděl proč. Asi po hodině nastal výbuch.

Policie na twitteru požádala veřejnost, aby se místu vyhnula a nechala prostor pro hasiče a záchranáře. Těžce raněné evakuoval vrtulník, hasiči zraněným pomáhali z oken a evakuovali obyvatele zasažených bytů.

Žluté vesty svolaly další protest. Obchody v Paříži mají zakryté výlohy, v plánu jsou výběry z bankomatu

Číst článek

Z budovy pekárny se stále trochu kouří. Záchranáři před chvílí (před polednem, pozn. red.) běželi s nosítky, zdá se, že v troskách ještě někoho našli,“ hlásil z místa zpravodaj Českého rozhlasu Viktor Daněk.

200 hasičů a 100 policistů

Na místo v sobotu přijel ministr vnitra Christophe Castaner a řekl, že situace je pod kontrolou a že do zásahu se zapojilo 200 hasičů a 100 policistů. „Je to ohromná exploze, bilance bude těžká. Otevřeli jsme přijímací centrum a nabízíme pomoc,“ řekl ministr.

Podle deníku Le Figaro dorazil také premiér Édouard Philippe a krizového jednání se zúčastnila i pařížská starostka Anne Hidalgová.

Svědci z okolních domů zachytili na své mobilní telefony snímky místa. Z hotelu na ulici Trévise byli evakuováni hosté. Podle recepční byl výbuch velmi silný a lidé podlehli panice, že jde o teroristický útok.

Jeden z policistů řekl, že lidé z evakuovaných domů jsou směřováni na radnici, která by měla poskytnout náhradní ubytování.

ČTK, Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme