Při výbuchu pekárny v Paříži zemřeli tři lidé, téměř 50 lidí je zraněných

Exploze, která v sobotu ráno otřásla pekárnou v Paříži, si vyžádala životy tří lidí. Podle pařížské prefektury přišli o život dva hasiči. Další mrtvou je žena ze Španělska. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na španělské ministerstvo zahraničí. Skoro 50 lidí je zraněných. V pekárně byli v době výbuchu kvůli úniku plynu. Více než 4 desítky osob utrpěly zranění, z toho 9 lidí je vážně zraněno.

Paříž (Aktualizováno: 13:40 12. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice po výbuchu | Foto: Benoit Tessier | Zdroj: Reuters

Výbuch otřásl pekařstvím Hubert v ulici Trévise, která je v devátém pařížském obvodu nedaleko Opery. Na snímcích bylo vidět mnoho trosek a vyražená okna i v patrech nad podnikem a rovněž v okolních domech. Podle francouzských médií v sobotu nemělo být pekařství otevřené.

Parizsti hasici prisli o dva kolegy. V nemocnici podlehli svym zranenim. Treti zraneny hasic zustava ve vaznem stavu. V pekarne byli v dobe vybuchu kvuli uniku plynu.

14:08 – 12. 01. 2019

Svědek z domu naproti řekl, že ráno viděl do pekařství vstupovat hasiče, ale nevěděl proč. Asi po hodině nastal výbuch.

Policie na twitteru požádala veřejnost, aby se místu vyhnula a nechala prostor pro hasiče a záchranáře. Těžce raněné evakuoval vrtulník, hasiči zraněným pomáhali z oken a evakuovali obyvatele zasažených bytů.

Žluté vesty svolaly další protest. Obchody v Paříži mají zakryté výlohy, v plánu jsou výběry z bankomatu

Číst článek

Z budovy pekárny se stále trochu kouří. Záchranáři před chvílí (před polednem, pozn. red.) běželi s nosítky, zdá se, že v troskách ještě někoho našli,“ hlásil z místa zpravodaj Českého rozhlasu Viktor Daněk.

200 hasičů a 100 policistů

Na místo v sobotu přijel ministr vnitra Christophe Castaner a řekl, že situace je pod kontrolou a že do zásahu se zapojilo 200 hasičů a 100 policistů. „Je to ohromná exploze, bilance bude těžká. Otevřeli jsme přijímací centrum a nabízíme pomoc,“ řekl ministr.

Podle deníku Le Figaro dorazil také premiér Édouard Philippe a krizového jednání se zúčastnila i pařížská starostka Anne Hidalgová.

Svědci z okolních domů zachytili na své mobilní telefony snímky místa. Z hotelu na ulici Trévise byli evakuováni hosté. Podle recepční byl výbuch velmi silný a lidé podlehli panice, že jde o teroristický útok.

Jeden z policistů řekl, že lidé z evakuovaných domů jsou směřováni na radnici, která by měla poskytnout náhradní ubytování.

ČTK, Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme