Tchajwanská prezidentka ocenila, že Pekarová Adamová dorazila i navzdory ‚velkému tlaku‘

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová z TOP 09 se v Tchaj-peji setkala s prezidentkou Tchaj-wanu Cchaj Jing-wen. Ta ocenila, že s sebou Pekarová Adamová přivezla vůbec největší delegaci podnikatelů, politiků a expertů v dějinách Tchaj-wanu. Řekla, že vztahy mezi Prahou a Tchaj-pejí jsou velmi dobré také díky rostoucím obchodním vztahům.

Od zpravodaje z místa Tchaj-pej Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pekarová Adamová na Tchaj-wanu

Pekarová Adamová na Tchaj-wanu | Foto: I-Hwa Cheng | Zdroj: Reuters

Cchaj Jing-wen připomněla, že tchajwanský i český lid pamatují období totality, ale dnes oba žijí v demokratickém zřízení. I díky této zkušenosti podle prezidentky Tchaj-wanu mohou Praha a Tchaj-pej dále posilovat vzájemné vztahy.

Pekarová Adamová dorazila na Tchaj-wan. Doprovází ji největší česká delegace za posledních pět let

Číst článek

„Jak Tchaj-wan, tak Česká republika poznaly autoritářskou vládu a hluboce chápou, že demokracie nepřichází snadno. Můžeme si tedy být vzájemně spolehlivými partnery při udržování demokracie a svobody,“ citovala agentura Reuters tchajwanskou prezidentku.

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová na setkání s prezidentkou mluvila o tom, že Česko a Tchaj-wan jsou blízcí partneři a oba vyznávají stejné hodnoty: svobodu, demokracii a ochranu lidských práv.

Čínské velvyslanectví v Praze návštěvu předsedkyně Sněmovny na Tchaj-wanu odsoudilo. Peking totiž zemi považuje za svou nedílnou součást. I proto Cchaj Jing-wen ocenila, že Pekarová Adamová na Tchaj-wan přicestovala navzdory „velkému tlaku“.

Magdaléna Fajtová, zuj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme