Peking marně bojuje se smogem. Znečištění kritizuje veřejnost i státní média

Sever Číny je už čtvrtý den zahalen v hustém smogu. Nejhůře je na tom hlavní město Peking. Vláda proto dnes zavedla další protismogová opatření. Znečištění kritizuje nejen veřejnost, ale už i státní média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking. Pohled na budovu televize zahalenou smogem | Zdroj: Reuters

Čínské úřady uzavřely nebo omezily výrobu asi ve stovce chemiček a továren v Pekingu. Dočasně se ani nestaví a do ulic nesmí vyjíždět některé vládní vozy.

Situace v metropoli a městech na severu země se ale výrazně nelepší. Počet hospitalizovaných s dýchacími problémy v dětské nemocnici v Pekingu stoupl na 10 tisíc za den. Většina lidí nevychází ven bez masek a doma používá čističe vzduchu.

Pekingské úřady ale kritickou situaci stále nepotvrdily. Podle kanceláře na ochranu životního prostředí úroveň znečistění v metropoli za posledních 14 let klesla o 70 procent.

Vysvobození obyvatelům znečištěného Pekingu tak může přinést jen vítr a ochlazení, které by mělo přijít v následujících dnech.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme