Peking pobouřilo odvysílání záběrů z přípravy zahajovacího ceremoniálu LOH

Jihokorejská televize odvysílala část z přísně utajovaného slavnostního ceremoniálu olympijských her, Čína hrozí postihem. Obrázky se rychle dostaly na internet včetně populárních webových stránek YouTube.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beijing 2008 - logo | Foto: beijing2008.cn

Peking, který neskrývá rozhořčení, nařídil všechny záběry z internetu odstranit. Každému, kdo se na přípravě obřadu podílí, hrozí za vyzrazení či zveřejnění trest odnětí svobody až na 7 let.

Poprvé se obrázky z předpremiéry zahajovacího obřadu her, který bude trvat celkem tři a půl hodiny, objevily v jihokorejské televizi SBS. Mluvčí Organizačního výboru, Wang Chuej vše označila za krádež, protože nikdo z médií nebyl na probíhající přípravy pozván.

Odvysílání záběrů odsoudil i Mezinárodní olympijský výbor. Slavnostní ceremoniál vznikal tři roky a podílelo se na něm několik tisíc lidí. Přesto musely být nedávno některé z jeho částí předělány, a to na zásah jednoho z nejmenovaných nejvyšších představitelů Číny, který s programem nebyl spokojen.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme