Peking trápí nejhorší smog od olympiády

Čínské hlavní město se zahalilo do smogu, znečištění je nejhorší od loňského května. Na vině je podle expertů obrovské množství odpálených rachejtlí při oslavách příchodu nového lunárního roku. Odborníci naopak vylučují, že by se na zhoršení ovzduší podepsal požár 160 metrů vysokého mrakodrapu, který zapálily právě petardy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking | Foto: Robert Mikoláš

Index znečištění dosáhl hodnoty 307, přitom ještě v pondělí bylo naměřeno jen 112. Pod sto je kvalita vzduchu vnímána jako akceptovatelná, vyšší hodnoty už jsou zdraví škodlivé a nad 300 jde o silné znečištění. Jde tedy o nejhorší stav od loňského 29. května.

Čínská metropole se se znečištěním potýká dlouhodobě, i když v průběhu letních olympijských her se kvalita ovzduší vzhledem k přijatým přísným opatřením výrazně zlepšila. Na vině je především automobilový provoz, v současnosti jezdí v ulicích Pekingu na 3 a čtvrt miliónu aut.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme