Pekingská olympiáda už má své logo

Čína oficiálně představila emblém Letních olympijských her v roce 2008. Symbolem olympiády v Pekingu bude bílý běžec na červeném pozadí. Čína chtěla logo her představit už v květnu, kvůli nemoci SARS ale byla celá slavnost odložena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo LOH 2008 v Pekingu | Zdroj: ČTK

Tančící Peking, tak je pojmenován emblém první čínské olympiády. Běžící atlet představuje čínský znak pro hlavní město. Jednoduché logo s červeným pozadím, nápisem "Peking 2008" a pěti olympijskými kruhy tak podle čínských představitelů symbolizuje mládí a dynamiku, podle samotného autora pak jednoduchost umožňující snadnou komunikaci a porozumění.

Olympijský emblém představený v pekingském Chrámu nebes za účasti 2008 pozvaných hostů se má stát i součástí kampaně, která má za cíl přinést do pokladny čínského olympijského výboru 200 miliónů dolarů, což je po televizních právech největší částka získaná z jednoho zdroje. Vysílací práva přitom budou přinesou 840 miliónů dolarů. Prostředky budou vynaloženy především na výstavbu patnácti nových stadiónů.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme