‚Kde jsou mé peníze?‘ Vandalové pomalovali domy šéfů obou komor amerického Kongresu

Vandalové poničili nápisy a kresbami nemovitosti šéfů obou komor amerického Kongresu Nancy Pelosiové a Mitche McConnella. Autorům hanobících nápisů a kreseb se nelíbí, že se Kongres nedohodl na zvýšení jednorázového příspěvku, který má Američanům pomoci překonat negativní dopady pandemie covidu-19.

San Francisco / Kentucky Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová a šéf Senátu Mitch McConnell ve Washingtonu (foto z července 2020) | Foto: Brendan Smialowski | Zdroj: Reuters

Na domě vůdce Senátu McConnella v Kentucky se v sobotu objevil nápis „Kde jsou mé peníze“ a na okno někdo napsal „Mitch zabíjí chudé“. Další hanobící výtvor byl pod poštovní schránkou.

Na dům vůdkyně Sněmovny reprezentantů Pelosiové v San Francisku vandalové o novoroční noci nakreslili vepřovou hlavu a nastříkali červenou barvu jako krev. Na garážových vratech pak stály nápisy „2000 dolarů“, „Zrušte nájemné!“ či „Chceme vše“. Policie po vinících pátrá.

Sněmovna, v níž mají demokraté většinu, už v pondělí schválila zvýšení jednorázové pomoci ze 600 na 2000 dolarů (z 12 800 na 43 000 korun), jak požaduje prezident Donald Trump. McConnell ale v úterý zablokoval okamžité hlasování v Senátu.

Projevy vandalismu šéf Senátu odsoudil. „Za své kariéry jsem obhajoval první dodatek (ústavy) a právo na pokojný protest. Cením si všech lidí v Kentucky, kteří se zapojili do demokratického procesu, a to bez ohledu na to, zda se mnou souhlasí, nebo ne. Toto je ale něco jiného. Vandalismus ani politika strachu v naší společnosti nemají místo,“ uvedl.

Dodal, že se on ani jeho žena nedají zastrašit a že doufají, že jejich sousedy v Louisville „výlevy radikálů“ moc neobtěžují.

Vláda nyní začala posílat milionům Američanům nižší jednorázovou pomoc, tedy 600 dolarů. Mají na ni nárok ti, jejichž roční příjem nepřesahuje 75 000 dolarů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme