Pentagon údajně znal teroristy z 11. září 2001 už před útokem

Komise pro vyšetřování okolností teroristických útoků z 11. září 2001 bude zjišťovat, zda tajná buňka Pentagonu věděla o existenci některých teroristů. Mluví se dokonce o tom, že věděli o Muhammadu Attovi a dokonce ho podezřívali z terorismu více než rok před útoky. Tvrdí to americký republikánský kongresman Curt Weldon, který svými informacemi ostatní členy vyšetřovací komise velmi překvapil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podobizny a osobní předměty

Podobizny a osobní předměty | Foto: Milan Kopp

Členové tajné skupiny Pentagonu měli identifikovat vůdce skupiny, kterým byl Muhammad Atta, a další tři pozdější únosce letadel jako pravděpodobné členy buňky Al-Káidy. Neposkytli ale tyto informace mužům zákona. Tajný vojenský tým Pentagonu s názvem Able Danger odhalil strukturu teroristické buňky, identifikoval čtyři muže včetně Muhammada Atty, ale nepředal informace FBI, protože ho zastavili právníci pracující pro vládu, kteří namítali, že čtveřice je ve Spojených státech legálně, takže není třeba, aby byli terčem tajné operace.

Pentagon informace doposud tajil a nepředal je vyšetřovací komisi a ministr obrany Donald Rusmfeld dokonce řekl, že o případu slyší od novinářů poprvé.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme