Pentagon už jede do Prahy

Pentagon hlásí připravenost na summit NATO. Americké ministerstvo obrany zveřejnilo své záměry, se kterými přijede do Prahy. Zámořští vojenští stratégové se chtějí soustředit na nové vojenské schopnosti Aliance, její rozšiřování a revizi velitelských struktur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pentagon před útokem

Ministr obrany Donald Rumsfeld přijede do Prahy ve středu ráno, aby nejprve zkontroloval americkou vzdušnou obranu sumitu NATO. Večer se připojí k delegaci prezidenta George Bushe. Podle zdrojů z Pentagonu usilují Američané o takové změny vojenských schopností, které by Alianci umožnili plnit úkoly v globálním měřítku.

Spojené Státy se domnívají, že velitelská struktura NATO odpovídající poměrům studené války se musí změnit a prosazují vytvoření jednotky sil rychle reakce schopné působit až měsíc na nepřátelském území.

Pentagon se nechce vyjadřovat k přijetí dalších zemí do NATO, ale ministr Rumsfeld odletí hned z Prahy do dvou států, které mají obdržet pozvánku na Slovensko a do Slovinska.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme