Pentagon zjišťuje příčiny masakru na základně v Texasu

Americká armáda i Kongres vyšetřují nedávný krvavý incident na základně Fort Hood. Před dvěma týdny tam 39-ti letý armádní psycholog Nidal Malik Hasan podle žaloby zastřelil 13 lidí. Pentagon i zákonodárci chtějí zjistit, kde se stala chyba a proč nikdo už dříve neupozornil na Hasanovo zvláštní chování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká vojenská základna Fort Hood | Foto: AFP

"My můžeme jediné: udělat vše v naší moci, aby se něco podobného nemohlo opakovat," vysvětloval ministr Gates hlavní cíl armádního vyšetřování.

Dva vysocí důstojníci ve výslužbě mají prověřit zdravotnickou a personální politiku, aby zjistili, jestli měl někdo na majora Hasana upozornit a neudělal to, nebo jestli jde o chybu systému.

Současně se začal případem z Fort Hood zabývat na zvláštním slyšení o senátní výbor pro vnitřní bezpečnost. A to přesto, že prezident Obama zákonodárce žádal, aby nechali vyšetřování na odbornících a tragický útok nepolitizovali.

Igor Maňour, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme