Při střelbě na permské univerzitě zranil útočník 43 lidí. Ve vážném stavu je jen on, amputovali mu nohu

Při pondělní střelbě na univerzitě v ruském Permu utrpělo zranění 43 lidí, nikoli 28, jak se původně uvádělo. Podle agentury TASS to ve středu upřesnila ministryně zdravotnictví Permského kraje Anastasija Kruteňová. Útočník, jímž byl student univerzity, zabil šest lidí a po zneškodnění policistou je nyní sám ve vážném stavu v nemocnici.

Perm (Rusko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pietní místo za oběti střelby na permské univerzitě v Rusku

Pietní místo za oběti střelby na permské univerzitě v Rusku | Zdroj: Reuters

„K dnešnímu dni je 43 zraněných. Z nich se 12 nachází ve třech zdravotnických zařízeních v Permu. Ve vážném stavu je jen jeden z nich. Je jím střelec, včera večer mu amputovali nohu pod kolenem. Jeho stav je nestabilní, mimořádně vážný,“ sdělila ve středu Kruteňová.

Na univerzitě v ruském Permu se střílelo, zemřelo šest lidí. Pachatel byl studentem školy

Číst článek

Stav ostatních 11 hospitalizovaných je podle ní uspokojivý.

Regionální ministerstvo zdravotnictví vysvětlilo, že dodatečné zvýšení počtu zraněných souvisí s tím, že postižení lidé vyhledali lékařskou pomoc až později. Nicméně se vesměs jedná o zranění, která nejsou vážná a nevyžadují hospitalizaci.

Na Permské státní univerzitě střílel podle dosavadních informací osmnáctiletý student školy. Útočníka zastavil policista, který mladíka postřelil do nohy.

Motiv jeho jednání ještě není zcela jasný. Ve svém příspěvku na sociálních sítích, který byl nedlouho po tragické události stažen, napsal, že jeho čin nesouvisí s politikou ani s náboženstvím, ale s nenávistí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme