V Peru se ze srázu zřítil autobus, zemřelo nejméně 44 lidí

Nejméně 44 lidí zemřelo a dvě desítky dalších byly zraněny při nehodě autobusu v Peru. Dálkový spoj sjel z panamerické silnice vedoucí napříč kontinentem a zřítil se z více než stometrového srázu poblíž jihoperuánského města Arequipa. Příčina nehody zatím není jasná, podle místních médií však řidič patrně nezvládl zatáčku kvůli vysoké rychlosti nebo nepozornosti.

Arequipa (Peru) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda autobusu v Peru | Foto: Diego Ramos | Zdroj: Reuters

Autobus havaroval brzy ráno místního času (dopoledne SEČ) nedaleko městečka Camaná u Arequipy. Dvoupatrový dálkový autobus vezl přes 60 lidí, ačkoli měl podle místní policie na seznamu pouze 45 pasažérů.

Společnost Rey Latino, která spoj provozovala, dostala tříměsíční zákaz provozu na této trase.

Záchranáři vytáhli z autobusu a jeho okolí 43 mrtvých, další člověk zemřel po převozu do nemocnice. Mezi 23 zraněnými je několik lidí v kritickém stavu. Záchranné práce komplikoval špatně přístupný terén, kvůli němuž museli být zranění k sanitkám čekajícím na silnici mnohdy vytahováni pomocí lan.

Prezident Pedro Pablo Kuczynski vyjádřil na twitteru soustrast rodinám obětí.

Ačkoli příčina nehody není oficiálně vyšetřena, peruánská média citují zástupce policie a místních úřadů, podle nichž jel zřejmě autobus příliš rychle a řidič situaci nezvládl. Sám šofér nehodu přežil a policie jej chce co nejdříve vyslechnout.

Právě nadměrná rychlost bývá spolu s mnohdy špatným stavem peruánských silnic častou příčinou smrtelných nehod v této třicetimilionové zemi, kde podle statistik zahynulo v roce 2016 na silnicích přes 2600 lidí.

Jedna z nejtragičtějších nehod se stala začátkem ledna, kdy se autobus po srážce s kamionem zřítil ze srázu severně od metropole Limy. Zahynulo pět desítek lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme