Pes za letu otevřel zavazadlový prostor, letadlo muselo nouzově přistát

Malý pes nebyl řádně připoután ve své kleci a během nedělního letu z Petrohradu přehryzal vnitřní přepážku, čímž způsobil otevření části zavazadlového prostoru. Letadlo muselo následně nouzově přistát na moskevském letišti Šeremeťjevo.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Stoyan Nenov | Zdroj: Reuters

Kontrolka signalizující otevřený zavazadlový prostor se pilotům rozsvítila ve výšce 4000 metrů. Posádka úspěšně přistála v Moskvě a nikomu se nic nestalo. Až poté vyšlo najevo, že dveře zavazadlového prostoru uvolnil malý pes, který nebyl v kleci řádně připoután, napsal v pondělí server Newsru.com.

Mazlíčci o dovolené? Hotel pro ně zamluvte včas, vyprodáno bývá už od Vánoc

Číst článek

Pes přehryzal vnitřní přepážku, čímž způsobil, že se otevřela přední část dveří zavazadlového prostoru. Ty se ale pootevřely pouze natolik, že se jimi pes neprodral - a tak zůstal naživu.

Incidenty s přepravovanými zvířaty nejsou podle serveru v Rusku žádnou výjimkou. Například v únoru pracovníci zemědělské inspekce na letišti v Chabarovsku při mezipřistání zkonfiskovali živou lvici, která měla namířeno z Penzy do města Zeja v Amurské oblasti - ale bez jakýchkoliv dokumentů. Vlastníci později tvrdili, že na doklady zapomněli.

Celníci na moskevském letišti Domodědovo zase loni v zimě v ruksaku pasažéra z Dubaje objevili 285 ještěrek, chameleonů a různých brouků; 12 z nich let nepřežilo. Cestující tvrdil, že je koupil na trhu za 150 dolarů (3300 Kč). O rok dříve v zavazadlech jiného cestujícího našli celníci tři desítky plazů - a pasažér tvrdil, že jde o domácí mazlíčky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme