Pět desítek kubánských disidentů vyjde na svobodu

Kubánská vláda slíbila propustit dvaapadesát politických vězňů. Oznámila to kubánská katolická církev, která se snaží o dialog s komunistickým režimem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raúl Castro

Raúl Castro | Foto: Valter Campanato

Zpráva přišla po schůzce prezidenta Raúla Castra s havanským kardinálem Jaimem Ortegou a s ministry zahraničí Španělska a Kuby Miguelem Ángelem Moratinosem a Brunem Rodríguezem..

Někteří disidenti vyjdou na svobodu hned, ostatní do tří až čtyř měsíců, a všichni budou moci z ostrova odjet. Jde o aktivisty opozice, kteří skončili ve vězení při velkém zátahu v roce 2003 a dostali i více než dvacetileté tresty.

Šéf španělské diplomacie Moratinos přijel do Havany s cílem přimět kubánskou vládu k humánnějšímu přístupu k politickým vězňům. Podle AFP Kubě slíbil normalizaci vztahů s Evropskou unií, pokud je propustí.

Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme