'Pět lidí jsme našli živých,' řekl šéf londýnské policie. Počet obětí po požáru věžáku ale stoupl na 79

Velitel londýnské policie Stuart Cundy oznámil, že pět lidí, kteří byli po požáru v Grenfell Tower prohlášeni za nezvěstné, je v pořádku. Policie nově předpokládá, že při tragédii zahynulo přinejmenším 79 lidí. Cundy však upozornil, že se počet obětí může nadále měnit.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Několik rodin ztratilo bohužel víc než jednoho člena," uvedl během prohlášení Cundy s tím, že prioritou policistů je co nejrychleji identifikovat těla obětí.

Budovu podle něj nadále prohledávají a pokoušejí se najít další nezvěstné.

Minuta ticha za oběti požáru v Grenfell Tower. | Zdroj: Reuters

Mezi desítkami lidí, o kterých se policie domnívá, že jsou po smrti, jsou ti, jejichž těla už se podařilo nalézt a identifikovat, ale i lidé, kteří se stále pohřešují. Bilance by se podle Cundyho mohla navíc dál měnit. Změny ale nebudou tak výrazné, jak tomu bylo v minulých dnech.

Cundy mimo jiné oznámil, že pět lidí, o nichž si policisté mysleli, že jsou mezi obětmi, našli živé a zdravé. Londýnská policie zveřejnila také několik snímků z požárem zničeného bytového domu.

Lidé po celé Británii v pondělí dopoledne drželi za oběti neštěstí minutu ticha.

Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme