Pět stovek lidí protestovalo na hranicích proti Temelínu

Přibližně pět set lidí v sobotu demonstrovalo v Bavorské Rudě proti temelínské elektrárně. Protestní akci zorganizovalo německé sdružení Junge Grüne-Mladí zelení, které usiluje o zastavení Temelína.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Většinu z téměř 500 demonstrantů tvořili mladí lidé, kteří se krátce po druhé hodině vydali z česko-německého vlakového nádraží v Alžbětíně na protestní pochod do centra Bavorské Rudy. Stovkami transparentů dávali najevo svůj nesouhlas se spouštěním temelínské elektrárny do provozu. Cílem demonstrace byla snaha donutit německé společnosti, které odebírají od ČEZ elektřinu, aby s českou stranou zrušily smlouvy. Tím podle nich přijde ČEZ o odbyštiště energie z Temelína a elektrárnu zastaví.

Německé aktivisty přijely podpořit i zástupkyně Jihočeských matek. V závěru demonstrace vypustili její účastníci do vzduchu 999 žlutých balónků s nápisem STOP TEMELÍN. Některé nesly pohlednice adresované premiérovi Zemanovi, aby zastavil spouštění jaderné elektrárny. Všechny balónky však po několika minutách klesly v hustém dešti k zemi.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme