Pět tisíc lidí poslouchalo přednášku dalajlámy v Bratislavě

Pět tisíc lidí v Bratislavě si přišlo poslechnout názory tibetského duchovního vůdce dalajlámy. Ten přijel na Slovensko převzít cenu Nadace Jána Lángoše a zítra pokračuje do České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tibetský dalajláma na přednášce v Bratislavě

Tibetský dalajláma na přednášce v Bratislavě | Zdroj: ČTK

S dalajlámou se odmítli setkat zástupci vlády, přijal ho však primátor Bratislavy, opoziční politici a především aktivisté zabývající se lidskými právy.

Tibetský duchovní vůdce se potkal se stovkami lidí, mnozí se s ním fotografovali nebo si nechali podepsat jeho knihy a fotografie. Svoji návštěvu pojal velmi aktivně a přejížděl z místa na místo. Viděl výstavu Magické Himaláje, ochotně odpovídal lidem na všemožné otázky a ve svých 74 letech působil velmi energicky.

K politice dalajláma řekl, že má radost z toho, jak na světě ubývá nedemokratických režimů a že se s ním často setkávají i mladí Číňané. Speciálně poděkoval občanům Slovenska a České republiky, kde jako představitel Tibetu cítí velkou podporu.

V 17 hodin se dalajláma podle svého zvyku uchýlil do soukromí a do Česka odletí ve čtvrtek v dopoledních hodinách.

Ľubomír Smatana, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme