Pět tisíc zajatců Boho Haram je na svobodě. Vojákům se je povedlo osvobodit

Západoafričtí vojáci ve středu osvobodili přibližně 5000 lidí unesených islamisty z Boko Haram. Zničili i úkryt extremistů na nigerijsko-kamerunské hranici. S odvoláním na kamerunského ministra o tom informovala agentura Reuters.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod za propuštění dívek, které extremisté z Boko Haram unesli před půl rokem | Zdroj: Reuters

Rukojmí osvobozená ze základny Boko Haram "tvořili hlavně ženy, děti a senioři," sdělil ministr pro komunikaci Issa Tchiroma Bakary. Jejich záchraně předcházely asi týdenní střety s extremisty, v rámci nichž vládní jednotky kompletně zničily úkryt islamistů v horách na nigerijsko-kamerunské hranici. Podle Bakaryho byl během bojů zraněn jen jeden kamerunský voják. Armádě se prý naopak podařilo zadržet 21 příslušníků Boko Haram.

Islamistická skupina Boko Haram terorizuje severovýchod Nigérie i příhraniční regiony sousedních států; v této oblasti chce vytvořit náboženský stát založený na islámském právu šaría. V posledních sedmi letech si násilí páchané Boko Haram v Nigérii vyžádalo více než 20 000 obětí a asi 2,6 milionu lidí bylo nuceno opustit své domovy. Zhruba pět milionů lidí hladoví.

Extremisté z Boko Haram unesli několik tisíc žen a dívek, napsal v polovině února zpravodajský web BBC s odkazem na nigerijskou neziskovou organizaci pomáhající obětem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme