‚Jsem hrdý na svého manžela.‘ Buttigieg zkritizoval Trumpem oceněného moderátora za výrok o gayích

Jeden z demokratických kandidátů na amerického prezidenta, Pete Buttigieg, se v neděli opřel do vlivného pravicového komentátora Rushe Limbaugha. Prohlásil, že si „nenechá si od Limbaugha kázat o rodinných hodnotách“. Reagoval tak na jeho prohlášení, ve kterém stoupenec Donalda Trumpa zpochybňoval, zda jsou Američané připraveni zvolit si homosexuálního prezidenta. Informoval o tom server Politico.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demokratický prezidentský kandidát Pete Buttigieg (vpravo) s manželem Chastenem mávají davu v New Hampshire (foto z 11. února 2020) | Foto: Brendan Mcdermid | Zdroj: Reuters

V rozhovoru s televizní stanicí Fox News Buttigieg bránil své manželství s Chastenem Glezmanem. „Jsem hrdý na své manželství. A jsem hrdý na svého manžela,“ uvedl 38letý politik.

„A je mi smutno z toho, co se stalo z Republikánské strany, když přijímá podobnou homofobní rétoriku,“ dodal demokratický kandidát na prezidenta.

Limbaugh se ve svém rozhlasovém pořadu pozastavil nad tím, jak to bude vypadat, když vedle sebe budou stát chlapácký prezident Donald Trump a Buttigieg, který se rád veřejně líbá se svým manželem.

Konzervativního moderátora, kterému nedávno Trump prezidentskou medaili svobody, za jeho poznámky zkritizovali demokraté i republikáni.

Bývalý starosta města South Bend v Indianě Pete Buttigieg, který se po volebních kláních v Iowě a New Hampshire dostal do těsného vedení nominačního souboje demokratů, se otevřeně hlásí ke své homosexualitě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme