Pětiletý Brit s nádorem na mozku by se mohl začít léčit v pražském Protonovém centru

Velká Británie dál napjatě sleduje osud rodičů, kteří odvezli bez dovolení svého těžce nemocného syna do Španělska. Podle médií by pětiletý Ashya King, trpící rakovinou mozku, mohl v dohledné době začít v Praze s takzvanou protonovou léčbou. Tu britský systém bezplatné zdravotní péče NHS neposkytuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z nejvyšších kruhů v Londýně se ozývá kritika ohledně snahy kriminalizovat rodiče za to, že se pokusili synovi zajistit nejlepší možnou léčbu.

Podporu přes mluvčího vyjádřil rodině Kingových znovu i premiér David Cameron, podle něhož je prioritou zajistit pro malého Ashyu nejlepší možnou péči.

Michael Marsh z nemocnice v Southamtonu, kde se chlapec léčil, uvedl, že Ashya má 70 – 80 procentní šanci, že bude žít ještě alespoň dalších 5 let.

Z rozhodnutí španělského soudu nesmějí pětiletého hocha v nemocnici v Málaze navštívit nejen rodiče, ale také jeho sourozenci. Třeba Daily Telegraph to označil za nehumánní krok.

Protonové centrum v Praze je údajně připraveno zahájit léčbu ihned poté, co z Británie dorazí zdravotnická dokumentace.

Rodina Kingových ještě uvažovala o chlapcově léčbě v americkém Houstonu.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme