Petr Pithart navštívil Ivana Pilipa a Jana Bubeníka

Předseda Senátu Petr Pithart zahájil v Havaně sérii jednání o osudu Ivana Pilipa a Jana Bubeníka. Během prvního dne hovořil se zahraniční komisí kubánského parlamentu a poté osobně navštívil oba české občany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Kubě má Český rozhlas svého zvláštního zpravodaje Filipa Kandu.

Jak informuje, Petr Pithart chce až do konce rozhovorů zachovávat zdrženlivost a to v zájmu věci, ve které na ostrov přijel, tedy pomoci oběma zadrženým.

Podle jednoho z prominentních kubánských disidentů - Elizarda Sanchéze - může Pithartova návštěva usnadnit vyřešení celého případu.

Jak zároveň Sanchéz řekl Českému rozhlasu, podle něj bylo zatčení obou našich občanů předem promyšleným krokem kubánské vlády.

Na Kubu odcestovala dvoučlenná mise představitelů Meziparlamentní unie. Chce zjistit fakta o případu poslance Ivana Pilipa. Generální trajemník unie Anders Johnsson a Juan Pablo Letelier z výboru pro lidká práva parlamentu mají na Kubě jednat s oběma stranami sporu. Pokud se ho nepodaří vyřešit do zahájení dubnové konference Meziparlamentní unie v Havaně, obává se Johnsson velmi neagtivních reakcí zahraničních delegátů.

Johnosson Českému rozhlasu řekl, že pokud by český poslanec nebyl propuštěn ani v době zasedání unie na Kubě, stal by se jistě jeho případ jedním z bodů dubnového programu.

Milan Kopp, Filip Kanda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme