Šestnáctipatrová bytovka pro olympiádu. Protopopov sice žije v Česku, v Moskvě má ale stále byt

Ruské ministerstvo vnitra zatím neposkytlo informace o pohybu Andreje Babiše mladšího a Petra Protopopova v Rusku a jejich údajné cestě na Krym. Tamní úřady odmítly záležitost komentovat s tím, že o pobytu Babiše a Protopopova v Jaltě nebo Sevastopolu nemají žádné informace. Protopovov dlouhodobě žije v Česku, v Moskvě má ale stále byt.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Protopopov jako svou moskevskou adresu podle obchodního rejstříku uvedl ulici Musy Džalila, zapsána je ale s překlepy, které zřejmě vznikly při nedbalém přepisu z ruštiny do češtiny, a v jednom případě je chyba i v popisném čísle. Metodou pokusu a omylu je ale možné jeho byt najít. Nejde tedy o fiktivní adresu.

Petra Protopopova vyhledali reportéři Seznam Zprávy (na snímku) | Zdroj: TV Seznam

Byt se nachází se na jižním okraji Moskvy, v obvodu Zjablikovo, ve velkém šestnáctipodlažním domě z konce sedmdesátých let. Bytovku obloženou kachličkami postavili k olympiádě v roce 1980 a tehdy toto bydlení patřilo k prestižním. Dnes je celá čtvrť jednou z mnoha tzv. nocleháren Moskvy a bohatí Moskvané si už bydlení našli jinde.

Ruské byty ani poštovní schránky nemají jmenovky. V každém vchodu je ale vrátnice. Paní vrátná potvrzuje, že v tomto domě pan Protopopov skutečně bydlí. Podle ní jde ale o staršího člověka, který přichází pozdě večer.

Přes domovní telefon se od řemeslníka dozvídám, že v bytě pokračuje rekonstrukce a majitel – pan Alexej – tu není.  Může tedy jít o otce Petra Protopovova a byt, ve kterém je úředně hlášený.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme