Šestnáctipatrová bytovka pro olympiádu. Protopopov sice žije v Česku, v Moskvě má ale stále byt

Ruské ministerstvo vnitra zatím neposkytlo informace o pohybu Andreje Babiše mladšího a Petra Protopopova v Rusku a jejich údajné cestě na Krym. Tamní úřady odmítly záležitost komentovat s tím, že o pobytu Babiše a Protopopova v Jaltě nebo Sevastopolu nemají žádné informace. Protopovov dlouhodobě žije v Česku, v Moskvě má ale stále byt.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Protopopov jako svou moskevskou adresu podle obchodního rejstříku uvedl ulici Musy Džalila, zapsána je ale s překlepy, které zřejmě vznikly při nedbalém přepisu z ruštiny do češtiny, a v jednom případě je chyba i v popisném čísle. Metodou pokusu a omylu je ale možné jeho byt najít. Nejde tedy o fiktivní adresu.

Petra Protopopova vyhledali reportéři Seznam Zprávy (na snímku) | Zdroj: TV Seznam

Byt se nachází se na jižním okraji Moskvy, v obvodu Zjablikovo, ve velkém šestnáctipodlažním domě z konce sedmdesátých let. Bytovku obloženou kachličkami postavili k olympiádě v roce 1980 a tehdy toto bydlení patřilo k prestižním. Dnes je celá čtvrť jednou z mnoha tzv. nocleháren Moskvy a bohatí Moskvané si už bydlení našli jinde.

Ruské byty ani poštovní schránky nemají jmenovky. V každém vchodu je ale vrátnice. Paní vrátná potvrzuje, že v tomto domě pan Protopopov skutečně bydlí. Podle ní jde ale o staršího člověka, který přichází pozdě večer.

Přes domovní telefon se od řemeslníka dozvídám, že v bytě pokračuje rekonstrukce a majitel – pan Alexej – tu není.  Může tedy jít o otce Petra Protopovova a byt, ve kterém je úředně hlášený.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme