V Petrohradu se o několik pater propadla střecha jedné z univerzitních budov. Nikdo nepřišel o život

V areálu Petrohradské výzkumné univerzity informačních technologií, mechaniky a optiky došlo k částečnému zřícení jedné z budov. Preventivně bylo evakuováno 81 lidí. Podle prvních zpráv mohly trosky zavalit na dvacet studentů, ale to se nepotvrdilo a ministerstvo pro mimořádné situace uvedlo, že nikdo nepřišel o život.

Aktualizujeme Petrohrad (Aktualizováno: 17:54 16. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Došlo ke zřícení tří pater v budově Petrohradské univerzity informačních technologií, mechaniky a optiky. (ilustrační foto) | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

„V Lomonosově ulici došlo ke zřícení tří pater na ploše 150 metrů čtverečních v pětipodlažní budově Petrohradské univerzity informačních technologií, mechaniky a optiky,“ řekl agentuře TASS jeden ze záchranářů. 

Podle jeho slov je předpokládanou příčinou porušení předpisů při probíhající opravě. Na místě zasahuje padesát lidí, nasazeno je čtrnáct strojů. 

„Střecha se zřítila ze shora dolů. Prolomila páté, čtvrté, třetí a druhé podlaží a úplně zavalila první. To znamená všechny posluchárny, které se nacházely uprostřed. Byly vidět jen stěny a díru ze shora dolů,“ řekl očitý svědek serveru dp.ru.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme