Petrohradský soud pustil na kauci dva zadržené účastníky akce Greenpeace

Aktivisté Greenpeace, které ruští pohraničníci zadrželi při pokusu proniknout na ropnou plošinu Prirazlomnaja, zůstanou ve vazbě mnohem déle. Soud prodloužil vazbu Australanovi Collinu Russelovi o tři měsíce a očekává se, že podobně dopadne i zbylých 27 zadržených. V případě lodní lékařky a fotografa ale soud rozhodl, že po zaplacení kauce mohou na svobodu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ruských úřadů byly na lodi Arctic Sunrise drogy. Greenpeace to popírá

Podle ruských úřadů byly na lodi Arctic Sunrise drogy. Greenpeace to popírá | Zdroj: Reuters

Lodní lékařka Jekatěrina Zaspová má být propuštěna na kauci ve výši v přepočtu více než milion korun, stejně jako fotograf Denis Sinjakov.

Russel u petrohradského soudu prohlásil, že žádný zákon neporušil a samotná vazba, natož její prodloužení jsou nezákonné.

Vyšetřovatelé požádali o prodloužení, protože neměli dost času shromáždit důkazní materiál.

Prokuratura po kritice z úst prezidenta Vladimíra Putina změnila obvinění z pirátství na výtržnictví, ale i za to hrozí zadrženým několikaleté tresty vězení.

Aktivistů se veřejně zastalo 13 nositelů Nobelových cen a z umělců například Madonna, Paul McCartney.

Martin Dorazín, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme