Pilot Travel Service nastoupil do služby opilý, ještě před startem upadl do bezvědomí

Slovenský kapitán společnosti Travel Service nastoupil v Kanadě do služby natolik opilý, že ještě před samotným vzletem upadl v kokpitu nákladního letounu do bezvědomí. Nyní čelí dvěma obviněním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Pilot pracoval pro českou leteckou společnost Travel Service, která přes zimu půjčuje své stroje včetně posádek kanadskému nízkonákladovému dopravci Sunwing. Právě na jeho linku nastoupil slovenský kapitán pod silným vlivem alkoholu.

Stroj s 99 cestujícímu a šestičlennou posádkou se v sobotu ráno chystal letět z Calgary do mexického Cancúnu. Kapitánova podivného chování si všimla nejen posádka letounu, ale také letištní personál. Druhý pilot později ještě před startem nalezl kapitána v bezvědomí, uvedla policie.

„Existovalo teoretické riziko neštěstí, ale pravděpodobnost, že by pilot takto velké letecké společnosti mohl pod vlivem odstartovat, je velmi nízká, neboť je zde spousta kontrol,“ prohlásil policejní mluvčí Paul Stacey. „V dohledné době si nezalétá,“ dodal. Slovák nyní kvůli opilosti ve službě čelí dvěma obviněním.

„Takové chování pilota je zcela nepřípustné, v rozporu s přísnými pravidly a normami naší společnosti a je důvodem pro okamžité zrušení pracovního poměru,“ citoval iDNES.cz mluvčí Travel Service Dufkovou. Ona sama pak incident označila za selhání jednotlivce.

Společnost Sunwing se cestujícím omluvila. „Kapitán byl okamžitě vyveden z letadla a incident nyní řeší místní úřady,“ uvedly kanadské aerolinky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme