Piloti Air France třetí den ve stávce

Ve Francii pokračuje třetím dnem stávka pilotů Air France, která potrvá ještě v pondělí. Zatím se neobjevil ani náznak možnosti nového vyjednávání vedení společnosti s odbory stávkujících pilotů. Ti žádají výraznější mzdový růst, než jaký jim podnik přislíbil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadla Air France | Foto: ČTK/AP

Podle našeho spolupracovníka ve Francii Zdeňka Müllera vedení Air France oznamuje mírné zlepšení provozu na středně dlouhých linkách po Evropě. Na tyto trasy jsou totiž přesunováni nestávkující piloti. Tato letecká společnost se tak snaží částečně zamezit tomu, aby vzniklou mezeru mohli využít letečtí konkurenti Air France.

Francouzská letecká společnost, kterou dosud nadpoloviční většinou vlastní stát, má být v nejbližší době dále privatizována. Nová francouzská vláda tímto krokem hodlá získat finance na své projekty. Piloti podle názoru pozorovatelů využívají této situace k tomu, aby si vyvzdorovali lepší mzdové podmínky, než na jaké přistoupili v minulosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Müller o stávce pilotů

Stávka francouzských pilotů i dnes částečně poznamenala letecké spojení mezi Prahou a Paříží. Přepravu mezi oběma metropolemi obstarávají pouze České aerolinie, které dnes zajišťují čtyři lety z Prahy do Paříže a zpět. Dva nedělní lety Air France v obou směrech jsou podle sdělení ruzyňského letiště zrušeny.

Marika Táborská, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme