Piloti by měli častěji chodit na lékařské kontroly, říká závěrečná zpráva o havárii Germanwings

Francouzští vyšetřovatelé loňské havárie letadla společnosti Germanwings doporučují přísnější kontroly pilotů. Vyplývá to z jejich závěrečné zprávy. Zároveň v ní potvrzují, že druhý pilot Andreas Lubitz měl psychické obtíže a stroj navedl do horského masivu úmyslně. Zahynulo všech 150 lidí na palubě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Část trosek letadla společnosti Germanwings, které se zřítilo ve francouzských Alpách | Zdroj: Reuters

Ze zprávy francouzského úřadu pro bezpečnost civilního letectví vyplývá, že Lubitz trpěl duševními problémy od prosince 2014. Jeden z lékařů mu přitom dva týdny před katastrofou doporučil, aby se léčil na psychiatrické klinice.

Na den havárie měl Lubitz vypsanou neschopenku, tu ale policie později našla roztrhanou. Lubitz podle vyšetřovatelů využil toho, že kapitán letounu odešel na toaletu, zablokoval vstup do pilotní kabiny a navedl stroj na prudké klesání.

Autoři vyšetřovací zprávy už vyzvali úřady, aby zavedly nová pravidla. Ta by měla zajistit lepší informovanost aerolinek o zdravotních potížích pilotů. V případě psychických problémů by podle nich nemělo platit lékařské tajemství.

Štěpán Sedláček, Iva Kestřánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme