Piloti, kteří zabloudili k Bílému domu, byli propuštěni

Dvojice letců, kteří včera zabloudili na dohled od Bílého domu a způsobili tak evakuaci sídla amerického prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu, byla po výslechu propuštěna na svobodu. Letecký instruktor a jeho žák z pensylvánského aeroklubu se nedopustili trestného činu, a tak může být maximálním trestem odnětí pilotního průkazu. Evakuace sídel moci, nasazení dvou stíhaček F-16 a vrtulníku Black Hawk na zadržení malé dvoumístné cessny vyvolaly ve Washingtonu řadu otázek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zatčení posádky cessny

zatčení posádky cessny | Zdroj: ČTK

Prezident Bush, který se v době ohrožení Washingtonu projížděl na kole v lesích Marylandu, se dozvěděl o nebezpečí, až když bylo po všem. Média se pozastavují nad tím, zda evakuace byla nezbytná, a upozorňují na to, že supervelmoc by neměla být takto před televizními kamerami celého světa přistižena, jak její představitelé prchají ulicemi Washingtonu.

Na druhé straně ale experti tvrdí, že vše šlo podle plánu, i když se omylem pilota a chybou v komunikaci s ním dostalo neoprávněné letadlo do vzdálenosti jen pěti kilometrů od Bílého domu, kde byl viceprezident Cheney a první dámy Laura Bushová a Nancy Reaganová.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme