Piloti německé Lufthansy stávkovali

Chaos a několikahodinová zpoždění odletů vládly dopoledne na všech velkých německých letištích, a to jak na vnitrostátních, tak i mezinárodních linkách. Na neodvratitelný kolaps i hněv cestujících zareagovala německá dráha, která po dohodě s Lufthansou vypravila mimořádné vlaky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zrušeno nebo přeloženo na později muselo být nejméně 220 letů. Stávka postihla také poštovní lety. Podařilo se ale zachovat tři čtvrtiny mezinárodních letů z letiště ve Frankfurtu ad Mohanem, na některých důležitých vnitrostátních linkách nahradily zrušené lety charterové spoje a německé dráhy po dohodě s Lufthansou uznaly letenky jako jízdenky.

Stávka pilotů Lufthansy skončila v poledne, nebude však poslední. Během příštích 4 týdnů hodlají piloti a kopiloti Lufthansy každý čtvrtek stávkovat za zvýšení příjmů. Zdůvodňují to tím, že v době těžké krize společnosti začátkem 90. let přinášeli oběti a smiřovali se s velmi nízkými příjmy. Jejich požadavek třicetiprocentního nárůstu platů však zatím vyslyšen nebyl. Vedení Lufthansy hodlá 4200 pilotů a kopilotů zvýšit platy od 10 do 16, 7 procent.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme