Piloti německé Lufthansy stávkovali

Chaos a několikahodinová zpoždění odletů vládly dopoledne na všech velkých německých letištích, a to jak na vnitrostátních, tak i mezinárodních linkách. Na neodvratitelný kolaps i hněv cestujících zareagovala německá dráha, která po dohodě s Lufthansou vypravila mimořádné vlaky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zrušeno nebo přeloženo na později muselo být nejméně 220 letů. Stávka postihla také poštovní lety. Podařilo se ale zachovat tři čtvrtiny mezinárodních letů z letiště ve Frankfurtu ad Mohanem, na některých důležitých vnitrostátních linkách nahradily zrušené lety charterové spoje a německé dráhy po dohodě s Lufthansou uznaly letenky jako jízdenky.

Stávka pilotů Lufthansy skončila v poledne, nebude však poslední. Během příštích 4 týdnů hodlají piloti a kopiloti Lufthansy každý čtvrtek stávkovat za zvýšení příjmů. Zdůvodňují to tím, že v době těžké krize společnosti začátkem 90. let přinášeli oběti a smiřovali se s velmi nízkými příjmy. Jejich požadavek třicetiprocentního nárůstu platů však zatím vyslyšen nebyl. Vedení Lufthansy hodlá 4200 pilotů a kopilotů zvýšit platy od 10 do 16, 7 procent.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme