Piloti ruské společnosti Aeroflot pohrozili stávkou

Piloti ruské letecké společnosti Aeroflot pohrozili podle ruského tisku stávkou - stěžují si na náročné pracovní podmínky a překračování předepsaných norem pilotních služeb. Představitelé Aeroflotu naopak trvají na tom, že předpisy by se měly ještě víc uvolnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadla ruské společnosti Aeroflot | Foto: www.aeroflot.ru

Podle ruského listu Vremja Novostěj piloti Aeroflotu protestují proti tomu, že musí trávit v kokpitu víc hodin, než povolují normy. Doplatky za přesčasy se přitom nevyplácejí.

Výzvu generálnímu řediteli letecké společnosti Valerii Okulovovi a ruskému ministru dopravy Igoru Levitinovi podepsalo 160 pilotů. Podle odborů mají dvě možnosti protestu - buď masově jít na nemocenskou nebo odmítnout ostartovat s odvoláním na technické problémy. Konkrétní datum možné akce nicméně zatím nepadlo.

Aeroflot porušování norem připouští. Jeho management ale řešení situace vidí naopak v uvolnění předpisů, které jsou prý proti Evropě a Spojeným státům příliš přísné.

Ruská letecká společnost Aeroflot je jedním z hlavních uchazečů o privatizaci Českých aerolinií. Prý ale ještě nemá v Česku partnera pro účast v privatizaci. Server Euro.cz pak uvádí, že do privatizace Českých aerolinií vstoupí francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM. Naopak zájem ztratila německá Lufthansa.

Přečtěte si také:
V Řecku je generální stávka státního sektoru
Dopravu na německé železnici zasáhla varovná stávka
Belgii dnes ochromila celostátní stávka Stávka pilotů německých aerolinek CityLine skončila Lufthansu ochromil další protest, stávkují piloti

Lenka Kabrhelová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme