Láska k pivu neprošla. Švédské úřady zakázaly rodičům pojmenovat syna 'Pilzner'

„Piju jedině Pilsner a už od dětství mám i takovou přezdívku.“ Tak zdůvodňuje nápad pojmenovat svého syna po pivu plzeňského typu Švéd Matz Pilzner Johanneson. Takové jméno ale nepovolily úřady s tím, že není pro dítě vhodné.

Stockholm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lahev plzeňského piva; pivo; Pilsner Urquell; Plzeň | Foto: James Cridland | Zdroj: Flickr

Chlapec se narodil v srpnu a jeho rodiče mu chtěli dát rodinné jméno, které zároveň odkazuje na oblíbený ležák. „Mému otci říkali Pilzner, protože pil hodně Pilsneru,“ popsal pro švédskou regionální televizi SVT Halland Johanneson.

Černá perla Stockholmu budí úžas i po čtyřech stoletích. Loď Vasa čekala 333 let pod hladinou

Číst článek

Sám Matz Johanneson si v dospělosti legálně změnil jméno na Matze Pilznera Johannesona. Se ženou byli prý „velmi zklamaní“, když se dozvěděli, že jejich syn se nebude jmenovat stejně a chystají se proti rozhodnutí úřadu odvolat.

V roce 2007 už švédský úřad řešil podobný případ, když rodiče chtěli svou dceru pojmenovat Metallica, jméno nakonec prošlo. Úřady už také dříve dovolily chlapecké jméno Google. Další kontroverzní jména byl například Q, Tokena a Michela Jacksona.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme