Piráti čeří stojaté vody německé politiky, usednou zřejmě v dalších zemských sněmech

Špatnou zprávou pro německou sociální demokracii je aktuální průzkum popularity pro německý list Bil dam Sonntag. Poprvé po dvou letech se podle agentury Emnid SPD se Zelenými propadla ve voličské přízni až za strany současné vládní koalice CDU/FDP. Rok před parlamentními volbami se tak zdá, že do politického dění v Německu výrazně zasáhne Pirátská strana.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příznivci Pirátské strany oslavují v Berlíně

Příznivci Pirátské strany oslavují v Berlíně | Zdroj: ČTK

Piráti podle aktuálního průzkumu získali deset procent a měsíc před volbami ve Šlesvicku-Holštýnsku a Severním Porýní Vestfálsku vše nasvědčuje tomu, že usednou ve dvou dalších zemských sněmech.

S přibývajícím úspěchem Pirátské strany ale začíná vnitřní pnutí. Mladí Piráti zveřejnili otevřený dopis, ve kterém vyzývají vedení, aby se vypořádalo s rasismem a sexismem uvnitř této strany. A uvádějí konkrétní případy tohoto chování.

Už v loňském roce se snažila strana vypořádat s bývalými členy krajně pravicové NPD ve svých řadách.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme