Piráti přepadli u Beninu norskou nákladní loď. Devět členů posádky unesli

V Guinejském zálivu přepadli piráti v sobotu norskou nákladní loď a unesli devět členů posádky. Oznámila to přepravní společnost J. J. Ugland, která plavidlo vlastní. Situaci podle prohlášení řeší její tým pro stavy nouze. Firma je v kontaktu s příslušnými úřady i s rodinami unesených.

Porto Novo Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní loď (ilustrační foto)

Nákladní loď (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

V době přepadení kotvila loď MV Bonita nedaleko břehů Beninu. Posléze odplula do přístavu v největším beninském městě Cotonou, kde zakotvila. Požadavky únosců zatím nejsou známé. Zbylí členové posádky informovali o přepadení místní úřady.

Norwegian (MV bonita) ship hijacked by pirates and 'nine crew members kidnapped'
mirror.co.uk/news/world-new…

04:12 – 04. 11. 2019

1 3

Beninskou zátoku řadí Mezinárodní úřad pro námořní dopravu k nejnebezpečnějším místům na moři. Z přepadení a únosů lodí registrovaných tímto úřadem se 72 procent incidentů odehrálo právě zde.

Za nebezpečné se považují vody v blízkosti Nigérie, Guineje, Toga, Beninu a Kamerunu. Únosy zde většinou provádějí nigerijští piráti ve snaze získat výkupné.

Dominik Tesár Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme