Piráti unesli u Nigérie 19 členů posádky ropného tankeru

Piráti unesli u pobřeží Nigérie 19 členů posádky ropného tankeru, který provozuje řecká firma a který plul pod hongkongskou vlajkou. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení řecké rejdařské společnosti Navios Tankers Management. Incident se stal v úterý a mezi unesenými je 18 Indů a jeden Turek.

Abuja/Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Piráti unesli u Nigérie 19 členů posádky ropného tankeru | Zdroj: Pixabay

Piráti se supertankeru Nave Constellation, který uveze až dva miliony barelů ropy, zmocnili zhruba 140 kilometrů od nigerijského ostrova Bonny.

„Děláme všechno pro to, abychom zajistili bezpečný návrat všech 19 členů posádky,“ uvedl zástupce řecké společnosti. Dodal, že na palubě zůstalo sedm členů posádky a loď ani náklad nebyly poškozeny.

Piráti přepadli u Beninu norskou nákladní loď. Devět členů posádky unesli

Číst článek

Lodní společnosti v uplynulých měsících upozorňovaly na rostoucí nebezpečí provázející plavbu kolem západní Afriky, především právě Nigérie. Varovaly, že piráti se stále více zaměřují na únosy posádek. Piráti se pak snaží získat výkupné za propuštění zajatců.

Mezinárodní úřad pro námořní dopravu v létě záliv u západního pobřeží Afriky označil za jednu z nejnebezpečnějších oblastí na světě, pokud jde o piráty. Podle úřadu se 73 procent všech únosů na moři odehraje právě v těchto rovníkových vodách, stejně jako 93 procent všech případů, kdy se piráti zmocní rukojmích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme