Písečná bouře v Indii zabila nejméně 90 lidí a dalších 160 zranila. Na mnoha místech strhávala i celé domy

Více než 90 mrtvých a přes 160 zraněných si podle nové bilance vyžádala písečná bouře, která v noci na čtvrtek zasáhla sever Indie. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady. Podle nich existují obavy, že bilance dále poroste.

Dillí (Aktualizováno: 11:56 3. 5. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejméně 77 mrtvých a 143 zraněných si vyžádala písečná bouře, která v noci na čtvrtek zasáhla sever Indie.

Nejméně 77 mrtvých a 143 zraněných si vyžádala písečná bouře, která v noci na čtvrtek zasáhla sever Indie. | Foto: Manish Swarup | Zdroj: AP/ČTK

Nejhůře postiženy byly státy Uttarpradéš, kde zahynulo 64 lidí, a Rádžasthán, který hlásí 31 obětí. Většinu úmrtí způsobily padající stromy a zdi, které nevydržely nápor silného vichru.

U mnoha domů, často postavených z nepálených cihel, se propadla střecha nebo se zřítily stěny, které pohřbily spící obyvatele. Některá obydlí zachvátily plameny poté, co do nich udeřil blesk.

Zasažená Ágra

Bouře, kterou doprovázel hustý déšť, přerušila také na mnoha místech dodávky elektřiny a zabíjela dobytek. Do postižených lokalit byly vyslány pátrací a záchranné týmy.

Rozsah zkázy je zvlášť velký ve městě Ágra, kde se nachází známá hrobka Tádžmahal z bílého mramoru, která je na seznamu kulturního dědictví UNESCO a denně přitahuje desítky tisíc turistů. V okrese Ágra, kde rychlost větru dosahovala 130 kilometrů za hodinu, přišlo o život 43 osob.

Agentura AP uvedla, že lidé nebyli v Indii na bouři připraveni, protože začátek monzunové sezony se očekává až za zhruba šest týdnů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme