Egypt zasáhly silné písečné bouře. Zůstaňte v hotelích, radí klientům cestovní kanceláře

Egyptská letoviska Hurghada a Marsa Alam zasáhly silné písečné bouře. České cestovní kanceláře ruší některé výlety, zájezdy ale odvolávat neplánují. Delegáti českých kanceláří turistům radí zůstat v hotelích.

Káhira Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Momentálně tam fouká vítr a je zhoršená viditelnost. Je to asi podobné jako když je u nás mlha, jenom je tam vše zabarvené dožluta,“ popsal mluvčí cestovní kanceláře Fisher Jan Bezděk.

Lyžování jako na Marsu. Kvůli písečným bouřím nad Saharou pokryl evropské svahy oranžový sníh

Číst článek

Podle něj delegáti zrušili výlety na moře nebo do chrámového komplexu Luxor. Fischer stejně jako cestovní kancelář Blue Style ale neplánuje rušení zájezdů.

„Klientům byla nabídnuta buď již zaplacená částka, anebo náhradní termín výletu,“ řekl mluvčí cestovní kancelář Blue Style Václav Nekvapil.

Podle něj jsou v zasažených letoviscích stovky českých turistů. Delegáti jim radí, aby zůstali v hotelích.

V posledních dnech pocítili důsledky písečných bouří lidé v Řecku, část území zahalil smog vytvořený z prachu, který přinesl vítr přes Středozemní moře z Afriky. Podle meteorologů jde o důsledek písečných bouří nad Saharou.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme