Pitva neprokázala vraždu českého potápěče

Pitevní zpráva zpracovaná chorvatskými úřady neprokázala vraždu českého potápěče. Dva čeští občané ale stále zůstávají ve vyšetřovací vazbě. Chorvatské úřady dále vyšetřují okolnosti smrti Miroslava Kukliše, kterého 10. září objevili policisté v podvodním jeskynním systému s bodnou ranou v hrudníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

moře | Foto: siofok.hu

Dlouho očekávaná pitevní zpráva měla údajně potvrdit, že potápěč Miroslav Kukliš zemřel ještě před ponorem pod hladinu. Nic takového se ale nestalo.

"V pitevní zprávě je napsáno, že pan Kukliš zemřel násilnou smrtí, že to byla bodná rána. Ovšem chtěla bych říci, že je tam uvedeno pouze toto," zdůraznila vedoucí konzulárního oddělení českého velvyslanectví ve Splitu Veronika Honcová, která odmítla hodnotit práci chorvatských policistů.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Šumová: Kauza českého potápěče

Připomněla, že vyšetřování pokračuje, nejsou hotovy všechny potřebné znalecké posudky. Časová lhůta pro vazbu je šest měsíců, ale pro vyhotovení posudků není stanovena. Věc má v pravomoci vyšetřovací soudce, který zkoumá, zda byl potápěč zavražděn, anebo spáchal sebevraždu, protože mu v podmořském jeskynním systému docházel kyslík.

Právě k této verzi se přiklánějí jeho vyšetřovaní čeští kolegové. Zbytek výpravy se už může vrátit domů. Zdrželi se ve Splitu kvůli svědectví, ale nyní už jim chorvatská strany vydala cestovní pasy.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme