Pivo na Slovensku nezdraží, můžou za to nejednotní poslanci

Pivo na Slovensku nezdraží, aspoň prozatím. Návrh na zvýšení spotřební daně na pivo neprošel parlamentem. Slovenská vláda chtěla vyšším zdaněním piva pomoci státnímu rozpočtu. Pivovarníci se ale báli, že je nové daně zlikvidují.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pivo - koláž

pivo - koláž | Foto: Fotobanka stock.xchng

Slovenští pivovarníci i pivaři jsou teď obrazně řečeno zavázáni čtyřem vládním poslancům, kteří v parlamentu vyšší daň na pivo nepodpořili.

Protože slovenská vláda disponuje jenom těsnou parlamentní většinou, čtyři odpadlíci stačili k tomu, aby návrh neprošel. Slovenská média se ptají, jestli poslanci náhodou nepodlehli pivovarnické lobby.

Už od začátku se totiž pivovarnický průmysl zvyšování daní urputně bránil. Výsledkem bylo, že z původně plánovaného skoro 50 procentního zvýšení daně na pivo, vláda slevila na zhruba poloviční daň. Ani ta ale teď neprošla.

Premiérka Iveta Radičová se ale nechala slyšet, že v nejbližším možném termínu, tedy za půl roku, předloží návrh na zvýšení pivní daně parlamentu znovu.

Vojtěch Berger, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme