V Rusku zatkli člena skupiny Pussy Riot. Důvodem je extremismus, uvedla státní agentura

Policisté v Moskvě v neděli zadrželi člena protestní skupiny Pussy Riot Pjotra Verzilova. Oznámil to server Mediazona, jehož je Verzilov vydavatelem. Podle agentury TASS byl zatčen v souvislosti s extremismem.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Člen protestní skupiny Pussy Riot Pjotr Verzilov (archivní foto) | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Verzilov poslal v neděli ráno Mediazoně zprávu s textem: „Vylamují mi dveře.“ Podle serveru, který se specializuje na situaci v ruském vězeňství, se poté aktivista odmlčel a není jasné, kde se momentálně nachází.

Za narušení fotbalového šampionátu 15 dní vězení. Soud potrestal aktivisty z Pussy Riot

Číst článek

Verzilov, který má i kanadské občanství, patří k nejvýraznějším osobnostem ruské alternativní scény. Kromě členství v Pussy Riot proslul zejména jako inspirátor okázalých performancí umělecké skupiny Vojna. Byl také jedním z aktivistů, kteří v létě 2018 narušili průběh finále světového fotbalového šampionátu v Moskvě tím, že vběhli na hřiště. Za čin si odseděl 15 dní ve vězení.

V témže roce vzbudila rozruch informace německých lékařů, že Verzilov byl nejspíše otráven látkou působící na nervový systém. Do Německa byl převezen v kritickém stavu poté, co se mu náhle přitížilo. Skupina Pussy Riot později uvedla, že otrava souvisí s kauzou smrti tří ruských novinářů, kteří ve Středoafrické republice sbírali informace o ruských žoldnéřích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme