Plánujeme vraždu Kim Čong-una, pokud KLDR zaútočí, potvrdil Soul

Pokud KLDR napadne Jižní Koreu, Soul plánuje „vyslat elitní jednotku k zavraždění severokorejského vůdce Kim Čong-una“. V jihokorejském parlamentu to tento týden potvrdil ministr obrany Han Min-koo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severokorejský vůdce Kim Čong-un | Zdroj: Reuters

Ministr Han tak ve středu reagoval na přímý dotaz poslance vládní strany Kim Sung-čana, který žádal vyjádření ke spekulacím, že vláda již shromáždila speciální jednotku určenou k odstranění mladého diktátora. „Ano, máme takový plán,“ potvrdil ministr podle CNN.

Podle Hana je tato taktika součástí strategie preventivního protiúderu. „Pakliže se jasně ukáže, že se nepřítel chystá napadnout Jih nukleárními střelami, cílem konceptu (speciálních sil) je zlikvidovat klíčové figury a oblasti, které zahrnují severokorejské vedení,“ vysvětlil ministr.

KLDR omylem odhalila světu lesk a bídu svého internetu: jen 28 webových stránek

Číst článek

Severokorejský režim v pátek 9. září uskutečnil svůj pátý jaderný test, na což jeho jižní soused odpověděl zveřejněním odvetného plánu pod zkratkou KMPR (Korea Massive Punishment and Retaliation čili Korea - masivní trest a odveta). Ten počítá s cílenými útoky na strategické terče v KLDR, a to jak vycvičenými elitními komandy, tak leteckými střelami.

Plán KMPR má tvořit jedno ze tří těžišť obranného „systému tří os“, doplňují Korea Times. Druhými dvěma jsou jihokorejský protiraketový systém KAMD a preventivního systému Kill Chain, který je společným dílem Jikokorejců a Američanů.

Severní Korea (KLDR) - balistické rakety | Foto: Český rozhlas

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme