Planý poplach na palubě boeingu zvedl do vzduchu stíhačky

Stíhačky amerického letectva eskortovaly na letiště v New Yorku dopravní letadlo. Někteří pasažéři stroje totiž vyvolali podezření ostatních cestujících, že připravují únos či sabotáž. Jak se nakonec ukázalo, šlo o planý poplach.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 767-300 | Foto: Boeing

Vojenské stíhačky se dnes ráno připojili k Boeingu 757 společnosti Air Trans na trase z Chicaga do New Yorku poté, co pasažéři nahlásili posádce obavy z podezřelého chování skupinky cestujících, která během letu měnila sedadla a předávala si psané vzkazy.

Okamžitě po přistání stroje na newyorském letišti LaGuardia úřady zadržely sedm lidí. Během vyšetřování ale vyšlo najevo, že šlo o členy indického uměleckého souboru, kteří se na palubě připravovali na své vystoupení v New Yorku. Všichni byli zanedlouho propuštěni.

Šlo již o čtyřstý případ, kdy byly vojenské stíhačky, které jsou v pohotovosti od teroristických útoků z loňského 11. září, povolány na pomoc civilním letadlům.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme