Planý poplach na palubě boeingu zvedl do vzduchu stíhačky

Stíhačky amerického letectva eskortovaly na letiště v New Yorku dopravní letadlo. Někteří pasažéři stroje totiž vyvolali podezření ostatních cestujících, že připravují únos či sabotáž. Jak se nakonec ukázalo, šlo o planý poplach.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 767-300 | Foto: Boeing

Vojenské stíhačky se dnes ráno připojili k Boeingu 757 společnosti Air Trans na trase z Chicaga do New Yorku poté, co pasažéři nahlásili posádce obavy z podezřelého chování skupinky cestujících, která během letu měnila sedadla a předávala si psané vzkazy.

Okamžitě po přistání stroje na newyorském letišti LaGuardia úřady zadržely sedm lidí. Během vyšetřování ale vyšlo najevo, že šlo o členy indického uměleckého souboru, kteří se na palubě připravovali na své vystoupení v New Yorku. Všichni byli zanedlouho propuštěni.

Šlo již o čtyřstý případ, kdy byly vojenské stíhačky, které jsou v pohotovosti od teroristických útoků z loňského 11. září, povolány na pomoc civilním letadlům.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme