V Benátkách narazila výletní loď do menšího plavidla. Podle médií byli zraněni čtyři lidé

Na plavebním kanálu Giudecca v Benátkách narazila v neděli ráno výletní loď MSC Opera do menšího plavidla. Podle agentury Reuters byli při nehodě zraněni nejméně čtyři lidé. Ke kolizi došlo kolem půl deváté ráno. Podle dosavadních zjištění kolizi způsobila technická závada, když se větší z lodí zasekl motor, takže nedokázala včas zpomalit. Představitelé italské vlády vzápětí vyzvali, aby město vjezd obřích lodí do centra zakázalo.

Aktualizováno Benátky (Aktualizováno: 15:50 2. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obří výletní loď v neděli ráno při pokusu o zakotvení narazila ve značné rychlosti do přístavního mola v Benátkách a střetla se i s menším plavidlem, které už na místě kotvilo. | Foto: Manuel Silvestri | Zdroj: Reuters

Výletní loď chtěla podle jejího majitele společnosti MSC Cruises zastavit u doků v Benátkách, ale měla mechanický problém. Dva vlečné čluny, které ji doprovázely do Benátek, se jí snažily zastavit, ale nepodařilo se jim zabránit v tom, aby MSC Opera narazila do říční lodi.

„Dvě lodě se snažily zastavit obra a poté se při kolizi s menší lodí přetrhl vlečný kabel,“ řekl italské tiskové agentuře ANSA prezident sdružení vlečných člunů v Benátkách Davide Calderan. Když kapitán požádal o pomoc, byl podle mluvčího motor zablokovaný.

Na videích, která se objevila na sociálních sítích, jde vidět obří loď MSC Opera, která zjevně nedokáže zastavit a za varovného troubení následně narazí do přístavního mola a menšího vyhlídkového plavidla River Countess.

K neštěstí došlo na rušném benátském kanálu, který vede na benátské náměstí svatého Marka. Havárie si vyžádala čtyři lehce zraněné. Pohmožděniny a šok utrpěly čtyři zahraniční turistky ve věku od 66 až 72 let, podle deníku La Stampa jde o dvě Australanky, jednu Novozélanďanku a jednu Američanku.

Na místo už dorazil i starosta Benátek Luigi Brugnaro. Na twitteru napsal, že je po nedělní nehodě nemyslitelné, aby velké lodě dál proplouvaly kanálem Giudecca. Obří výletní lodi jsou dlouhodobě trnem v oku řady Benátčanů. Kritici velkých plavidel s tisícovkami turistů na palubě usilují o to, aby do města nemohly vůbec zajíždět.

„Dnešní nehoda v benátském přístavu dokazuje, že velké lodě už nemohou dál proplouvat kanálem Giudecca. Po mnoha letech netečnosti jsme konečně blízko řešení, kterým ochráníme jak turismus, tak lagunu,“ napsal na twitteru ministr dopravy Danilo Toninelli. Prakticky stejně se vyjádřil i ministr kultury Alberto Bonisoli.

Obří výletní lodi jsou dlouhodobě trnem v oku řady Benátčanů. Kritici velkých plavidel s tisícovkami turistů na palubě usilují o to, aby do města nemohly vůbec zajíždět.

Loď MSC Opera byla postavena v roce 2004 a uveze až 2675 pasažérů ve 1071 kabinách. Je 275 metrů dlouhá a 54 metrů vysoká. Do Benátek se vracela z plavby zahájené 26. května, během níž turisté viděli Kotorskou zátoku v Černé Hoře a řecké ostrovy Mykonos, Santorini a Korfu.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme