Plešatí muži v Mosambiku jsou obětmi rituálních vražd, protože prý nosí štěstí

Policie v Mosambiku varuje plešaté muže před možným nebezpečím. Mohli by se totiž stát terčem rituálního útoku. Jen poslední měsíc byli z toho důvodu zabiti dva muži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

800px-bald_mans_nape_170609-115739_per.jpg | Foto: Helpaeatcontu/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported | Zdroj: Wikimedia Commons

Obě oběti byly zabity v provincii Zambezia, přičemž jeden z mužů měl useknutou hlavu a byly mu odstraněny orgány, informovala agentura AFP.

Pravděpodobným motivem je pověrčivost a důvěra k šamanům. Mnoho místních věří, že plešatí lidé jsou bohatí, nebo dokonce že se v jejich hlavách ukrývá zlato.

Jejich orgány se navíc mohou používat pro spirituální obřady. Přesto se ale podle mluvčího státní policie, Inacie Dina, jedná se o první nahlášený případ rituálních vražd plešatých lidí.

V tomto regionu byly ale už dřív spáchány rituální vraždy albínů, jejichž části těl místní šamani používali pro kouzla a lektvary.

Dina prohlásil, že tyto dvě vraždy vedly k zatčení dvou podezřelých. Migue Caetano, mluvčí bezpečnostních složek v Zambezi, navíc prohlásil, že dva mladí Mosambičané po zatčení řekli policii, že orgány měly být použity u obřadu, který by zajistil štěstí klientům v Tanzanii a Malawi.

Ve středu o případu informovala BBC.

per Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme