Plovoucí vánoční strom v Riu se zatím nerozsvítí, konstrukci poničil vítr

Součástí vánočních oslav v brazilském Riu de Janeiru měl být letos už po dvacáté velký plovoucí strom. Rozsvěcet se měl na první adventní neděli, tradice je ovšem tento rok v ohrožení. Konstrukci poničila větrná bouře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozbitá konstrukce vypadá jak hromada šrotu | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Na velké konstrukci z lešenářských trubek se houpou dělníci a pilně opravují – i v pátek večer, dlouho po normální pracovní době, což je v Brazílii neobvyklé.

Stromek, který vždy během adventu láká k jezeru Lagoa obrovské davy lidí, už byl téměř hotový. Pak ale přišel velký vítr a poničil železnou špici.

Obyvatelé čtvrti Lagoa, kteří chodí k jezeru pravidelně na procházky nebo běhat, si připomínají, kolik nešťastných náhod už se stalo.

Nejdřív spadlo malé letadlo s ředitelem pojišťovny, která je dlouholetým sponzorem světelného stromu i zahajovací show, a potom vítr rozbil samu konstrukci.

Podle místních přitom strom zkrátka ke konci roku patří. Navíc si díky němu přilepší řada lidí – kolem jezera se vždy vyrojí spousta prodejců popcornu, cukrové vaty, dalších pochutin i nejrůznějších zbytečností.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plovoucí vánoční strom v Riu se zatím nerozsvítí, konstrukci totiž poničil vítr. Podrobnosti zjišťoval zpravodaj ČRo David Koubek

Už celých 19 let se totiž každý večer stovky, možná tisíce zájemců sjíždějí z blízkého i dalekého okolí, aby si rozsvícený strom na jezeře Lagoa prohlédly.

Poničenou konstrukci dělníci odstranili, vypadá jako hromada šrotu. Teď ji rozřezávají a sundávají z ní žárovičky a světýlka. Strom se totiž musí postavit celý znovu.

Společnost, která strom staví, oznámila, že konstrukce bude nižší – místo 80 metrů jen 56. Místní si ale pochvalují, jak opravy postupují. Všichni každopádně věří, že letos se vánoční strom znovu rozsvítí a vydrží až do začátku nového roku, který bude tentokrát i olympijský.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme