Záchranáři a policisté zasahují v anglickém Plymouthu. Po střelbě zemřelo několik lidí

Při střelbě v anglickém Plymouthu ve čtvrtek zemřelo několik lidí. Informovala o tom místní policie. Podle televize Sky News byl útočník zastřelen. Na místě zasahuje množství policejních a záchranných vozů i vrtulníků. O terorismus se nejspíše nejedná.

Plymouth (Aktualizováno: 23:14 12. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie hrabství Devon a Cornwall uvedla, že „incident za účasti střelných zbraní“ si vyžádal „řadu mrtvých“ na místě a „několik dalších obětí“, které jsou v péči lékařů. O několika zemřelých dříve na základě svých zdrojů informovala Sky News.

The incident is not terror related, and neither is the suspect on the run in Plymouth. Remain calm. It is for the Police to confirm further details. Do not repost chatter or gossip; work with them. We have the best cops in the land.

21:45 – 12. 08. 2021

233 1269

Incident se odehrál krátce po šesté hodině večerní místního času ve čtvrti Keyham v Plymouthu na jihozápadě Anglie. Místní konzervativní poslanec Johny Mercer jej na twitteru popsal jako „závažný a tragický“, nikoliv však spojený s terorismem. Dodal, že podezřelý není na útěku.

Na sociálních sítích Mercer dále vyzval, aby lidé nešířili video ze střelby, které by mohlo oběti poškodit. 

Policie později potvrdila, že případ nevyšetřuje jako terorismus. Situace je podle ní pod kontrolou. Místo činu je uzavřeno.

Další političtí představitelé v Plymouthu vyzvali občany, aby neopouštěli své domovy a dbali pokynů policie. Labouristický poslanec Luke Pollard na twitteru uvedl, že čeká na oficiální potvrzení počtu obětí. „Vypadá to ale na velice smutný den pro naše město a naši komunitu,“ dodal.

Britská ministryně vnitra Priti Patelová vyjádřila soustrast pozůstalým a vyzvala obyvatelstvo, aby zůstalo v klidu. „Incident v Plymouthu je šokující,“ uvedla na twitteru s tím, že myslí na ty, které tragédie zasáhla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme