Po 26 letech vyjde z vězení jeden z nejznámějších německých teroristů

Po 26 letech vyjde z vězení jeden z nejznámějších německých teroristů Christian Klar. O předčasném propuštění člena nechvalně proslulé Frakce Rudé Armády rozhodl soud ve Stuttgartu. Klar přitom nad svými činy nikdy neprojevil lítost.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Předčasné propuštění Christiana Klara z vazby doporučil za dobré chování ředitel věznice, kde si terorista svůj trest odpykává. Klar, který patřil k vůdčím osobnostem takzvané druhé generace RAF, byl za devítinásobnou vraždu odsouzen na doživotí.

Německý prezident Horst Köhler přitom nedávno zamítl žádost o milost pro tohoto nelítostného teroristu. Ten se například podílel na únosu a vraždě předsedy Svazu zaměstnavatelů Hannse-Martina Schleyera nebo generálního prokurátora Siegfrieda Bubacka.

Soudce dospěl k názoru, že u Christiana Klara nehrozí, že by navázal na své zločinecké aktivity. Po Klarově předpokládaném propuštění v lednu 2009 tak za mřížemi zůstane už jen jediná členka RAF Birgit Hogefeldová.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme