Po explozi ve škole v americkém Minneapolisu se zřítila část budovy. Dvě osoby se stále hledají

Výbuch v americkém městě Minneapolis ve středu poničil školu. Podle některých informací zemřel nejméně jeden člověk. Místní hasiči to ale zatím nepotvrdili. Exploze zazněla v místech, kde se nacházela tělocvična.

Minneapolis (Aktualizováno: 19:55 2. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova školy v Minneapolis se po explozi částečně zřítila a v troskách jsou uvěznění lidé. | Zdroj: Reuters

Budova se po explozi částečně zřítila a v troskách jsou uvěznění lidé. Záchranáři se k nim teď snaží dostat. Podle úřadů mohl výbuch způsobit nahromaděný plyn. Do soukromé křesťanské akademie chodí celkem 832 studentů.

Hasiči z trosek vytáhli tři lidi, ale další dva se stále pohřešují. Podle místních hasičů bylo pět osob převezeno do nemocnice, přičemž jedna z nich byla ihned propuštěna. Hasiči stále nepotvrdili, že by kdokoliv zemřel.

Záchranáři se k nim teď snaží dostat. Podle úřadů mohl výbuch způsobit nahromaděný plyn. Do soukromé křesťanské akademie chodí celkem 832 studentů. V létě se tam konají různé kurzy například hudební nebo výuka řízení auta. V budově proto ve chvíli výbuchu byli lidé. Podle místních obyvatel byla exploze velmi silná a v okolí byla cítit tlaková vlna.

Allison Schmitzová, jejíž dítě do školy chodí, řekla serveru CBS, že lidé dostali 15 vteřin na to, aby evakuovali budovu po té, co zjistili, že uniká plyn.

Matěj Štýs, Dominika Perlínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme