Po havárii ve Středozemním moři se pohřešuje několik stovek uprchlíků

Na 300 afrických uprchlíků se pohřešuje po noční tragédii ve vodách Středozemního moře. Dva přeplněné čluny, na kterých se do Evropy za lepším životem vydali, ztroskotaly asi 30 kilometrů od libyjských břehů. Jejich posádku tvořili převážně Egypťané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

afričtí uprchlíci | Foto: Česká televize

Záchranné práce stále pokračují. Přesný počet obětí zatím nelze určit, dosud byla nalezena těla asi 23 lidí. Chybí také informace o dalších dvou člunech a nebyla potvrzena ani zpráva, že na 350 uprchlíků zachránil v noci na dnešek italský tanker.

Ministr vnitra Roberto Maroni ujistil, že tyto nebezpečné cesty přes moře, na kterých převáděči vydělávají tisíce dolarů, skončí 15. května, kdy Itálie a Libye začnou společně hlídkovat u libyjských břehů.

Africké běžence a uprchlíky nezastavila ani ekonomická krize. Na cestu do Evropy se vydali před mnoha měsíci, kdy krize ještě naplno nepropukla. V uplynulých dnech připlulo na Sicílii několik člunů se stovkami uprchlíků, většinou ze Somálska, Etiopie a Eritreje.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme