Po hurikánech Gustav a Hanna následuje Ike

Mohutné lijáky, téměř milion evakuovaných, pohotovost pro celý ostrov - taková je situace na Kubě, kterou zasáhl hurikán Ike. Nad ostrovem sice zeslabil na druhý stupeň pětibodové stupnice hurikánů, má ale stále obrovskou ničivou sílu a odborníci ho považují za "extrémně nebezpečný".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hurikán Ike přinesl déšť do Camaguey na Haiti | Foto: ČTK

Ike přinesl záplavové lijáky znovu i na Haiti. Živel už má 47 obětí. S předchozími hurikány Gustav a Hanna, které v krátké době zdevastovaly celou oblast, jde počet mrtvých do stovek.

Ike bude ohrožovat i pobřeží Spojených států. Americké úřady varují a prezident Bush už předem prohlásil například Floridu za postiženou oblast, ale obyvatelé váhají s odchodem z ohrožených míst.

Úřady na floridském Key West, vyhlásily povinnou evakuaci. Podle starosty nejjižnějšího území kontinentálních Spojených států a stejnojmenného města Morgana McPhersona odjelo asi 15 000 turistů a část obyvatel. Mnoho z místních ale doufá, že hurikán Ike ostrovy na jihu Floridy nezasáhne.

Milan Kopp, Zdenka Turková, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme